AdTab - tabletka dla kota zapewniająca ochronę przed pchłami i kleszczami
32 pkt

AdTab - tabletka dla kota zapewniająca ochronę przed pchłami i kleszczami

32,00 zł - 39,00 zł
/ szt.
Kod produktu: 5420036974192
Producent: AdTab
1600 pkt
32 pkt

Jeśli macie Państwo pytania dotyczące tego produktu to prosimy o kontakt z obsługą naszego sklepu.

AdTab to mała, smaczna tabletka do rozgryzania i żucia dla kotów, która szybko zwalcza kleszcze i pchły. Jest dobrze tolerowana, skuteczna i zaczyna działać już po 8 godzinach. Działanie AdTab utrzymuje się przez cały miesiąc, a ponieważ zaakceptowało go 100% kotów biorących udział w badaniach, możesz mieć pewność, że zawsze odpowiednio dbasz o swojego kota.

Lek jest odpowiedni dla wszystkich kociąt i kotów w wieku od ośmiu tygodni i o masie ciała powyżej 0.5 kg i został przebadany pod kątem bezpieczeństwa, a w badaniach klinicznych nie zaobserwowano interakcji substancji czynnej, lotilaneru, z innymi lekami często stosowanymi u zwierząt. AdTab to szybkie i wygodne rozwiązanie dostępne bez recepty.

Tabletka dla kotów AdTab:
- zapewnia ochronę przed pchłami i kleszczami
- jest dostępna bez recepty w lecznicach weterynaryjnych i sklepach zoologicznych
- może być stosowana u kociąt od 8 tygodnia życia i masie ciała minimum 0.5kg
- wygodna do podania
- jedna tabletka chroni przez okres do 1 miesiąca

Jak działa AdTab dla kotów?
W szeroko zakrojonych badaniach wykazano, że w zalecanych dawkach zastosowana substancja czynna jest wysoce skuteczna i dobrze tolerowana przez koty. Substancja czynna zawarta w produkcie AdTab powoduje nadmierną stymulację układu nerwowego pcheł i kleszczy, co w krótkim czasie skutkuje ich śmiercią. Tabletka zabija pchły znajdujące się na psie przed podaniem produktu w ciągu 6 godzin, a kleszcze znajdujące się na psie przed podaniem produktu w ciągu 8 godzin. Oddziałuje wyłącznie na pchły i kleszcze, a nie na psy ani ludzi i działa przez cały miesiąc.

Jak podawać AdTab kotu?
1. Wybierz adekwatny do wzrostu i wagi Twojego kota produkt AdTab
2. Wyjmij tabletkę z opakowania
3. Umieść tabletkę w kociej karmie lub pozwól kotu wziąć ją z ręki
4. Aby uzyskać pełną skuteczność, upewnij się, że podajesz tabletkę w trakcie karmienia kota lub w ciągu 30 minut od ostatniego karmienia

 

 

Aby zabezpieczyć kota w wieku powyżej 8 tygodni przed pchłami i kleszczami, należy dobrać produkt AdTab odpowiedni do masy ciała kota i w celu zapewnienia pełnej skuteczności podać mu tabletkę z karmą lub w ciągu 30 minut od karmienia. Wybierając właściwą moc leku dla kota, należy kierować się poniższymi wytycznymi:
- koty o masie ciała od 0.5 kg do 2 kg: tabletka AdTab 12 mg lotilaneru
- koty o masie ciała powyżej 2 kg do 8 kg: tabletka AdTab 48 mg lotilaneru

Przeciwwskazania
Nie stosować w przypadkach nadwrażliwości na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą.

Specjalne ostrzeżenia
Pasożyty muszą rozpocząć odżywianie na żywicielu, by wejść w kontakt z lotilanerem, dlatego nie można całkowicie wykluczyć ryzyka wystąpienia chorób przenoszonych przez te pasożyty. Należy wziąć pod uwagę możliwość, że inne zwierzęta żyjące w tym samym gospodarstwie domowym mogą być źródłem ponownej inwazji pcheł i w razie potrzeby należy je leczyć odpowiednim produktem. Wszystkie stadia rozwojowe pcheł mogą bytować w posłaniu oraz w miejscach regularnego odpoczynku psa tj. dywany i obicia mebli. W przypadku masowej inwazji pcheł oraz na początku procesu zwalczania, w tych obszarach powinny być zastosowane odpowiednie produkty przeznaczone do użycia w środowisku i następnie obszary te powinny być regularnie odkurzane.

Specjalne środki ostrożności dotyczące bezpiecznego stosowania u docelowych gatunków zwierząt:
Wszystkie dane na temat bezpieczeństwa i skuteczności uzyskano badając koty i kocięta w wieku 8 tygodni i starsze oraz o masie ciała minimum 0.5kg. W związku z brakiem dostępnych danych, przed rozpoczęciem leczenia kociąt młodszych niż 8 tygodni i/lub o masie ciała mniejszej niż 0.5kg, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Specjalne środki ostrożności dla osób podających weterynaryjny produkt leczniczy zwierzętom:
Po zastosowaniu produktu należy umyć ręce. Po przypadkowym połknięciu należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską oraz przedstawić lekarzowi ulotkę informacyjną lub opakowanie.

Specjalne środki ostrożności dotyczące ochrony środowiska - nie dotyczy.

Działania niepożądane
Bardzo rzadko (< 1 zwierzę/10 000 leczonych zwierząt, włączając pojedyncze raporty):
- biegunka, wymioty, Brak apetytu, ospałość; Ataksja, drgawki, drżenia
Zgłaszanie działań niepożądanych jest istotne, ponieważ umożliwia ciągłe monitorowanie bezpieczeństwa stosowania weterynaryjnego produktu leczniczego. Zgłoszenia najlepiej przesłać za pośrednictwem lekarza weterynarii do właściwych organów krajowych lub do podmiotu odpowiedzialnego lub za pośrednictwem krajowego systemu zgłaszania. Patrz również punkt "Dane kontaktowe" w ulotce informacyjnej.

Stosowanie w ciąży, podczas laktacji lub w okresie nieśności:
Ciąża i laktacja - badania laboratoryjne u szczurów nie wykazały żadnych dowodów na działanie teratogenne ani jakiekolwiek działanie niepożądane mające wpływ na zdolność reprodukcyjną samców i samic. Przed rozpoczęciem leczenia zwierząt w ciąży lub podczas laktacji należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.
Płodność - przed rozpoczęciem leczenia psów przeznaczonych do rozrodu należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Interakcje z innymi produktami leczniczymi i inne rodzaje interakcji:
Nieznane. Podczas badań klinicznych nie obserwowano interakcji lotilaneru z rutynowo stosowanymi produktami leczniczymi weterynaryjnymi.

Objawy przedawkowania (oraz sposób postępowania przy udzielaniu natychmiastowej pomocy i odtrutki, w stosownych przypadkach):
Nie obserwowano występowania działań niepożądanych u szczeniąt w wieku 8–9 tygodni i masie ciała 1,3–3,6 kg, po ośmiokrotnym podaniu doustnym (w jednomiesięcznych odstępach) dawek przekraczających do pięciu razy najwyższą dawkę zalecaną (43 mg, 129 mg i 215 mg lotilaneru/kg m.c.).

Szczególne ograniczenia dotyczące stosowania i specjalne warunki stosowania, w tym ograniczenia dotyczące stosowania przeciwdrobnoustrojowych i przeciwpasożytniczych weterynaryjnych produktów leczniczych w celu ograniczenia ryzyka rozwoju oporności - nie dotyczy.

Okresy karencji - nie dotyczy.

Do pobrania
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu
Darmowa dostawa od 190,00 zł
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o AdTab - tabletka dla kota zapewniająca ochronę przed pchłami i kleszczami

5.00
Liczba wystawionych opinii: 1
Napisz swoją opinię
Za opinię otrzymasz 20 pkt.
w naszym programie lojalnościowym.
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Opinia potwierdzona zakupem
Tabletka zaczęła działać już po ok godzinie. Polecam
2023-07-27
Kamila, Głogów
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 4355 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Polecam sklep
2024-05-14
Super obsługa. Polecam świetny sklep. .
pixel