Wyposażenie salonu

Szanowni Państwo,
Oferujemy kompleksowe wyposażenie salonu pielęgnacji zwierząt w sprzęt groomerski "od A do Z". Korzystając z wieloletniego doświadczenia dopasujemy naszą ofertę dokładnie do Państwa oczekiwań i możliwości. Zakupicie u nas zarówno sprzęt i kosmetyki jak czołowych światowych firm, takich jak Vivog, Groom Professional, Chadog, Phoenix, Andis, Moser, Oster i innych. Doradzimy jak salon wyposażyć, jak urządzić i jak zorganizować jego pracę. W przeciwieństwie do innych firm nasza pomoc nie kończy się na sprzedaży Państwu wyposażenia salonu groomerskiego - jesteśmy cały czas do Państwa dyspozycji. W każdej chwili mogą Państwo się z nami skontaktować i uzyskać pomoc dotyczącą konkretnych problemów, wsparcia odnośnie nowych produktów oraz usług.

 

Każdy z Klientów, który zakupi u nas wyposażenie swojego salonu może również liczyć na specjalne promocje i rabaty: pakiet gratisowych produktów, pakiet serwisowy o wartości 300 zł (darmowe ostrzenie 10 sztuk noży).

 

Zapraszamy do współpracy!

 

Schemat wyposażenia salonu pielęgnacji zwierząt

Właściwie dobrany i wysokiej jakości sprzęt i wyposażenie salonu groomerskiego pozwalają na znacznie szybszą i sprawniejszą pracę, przez co z jednej strony wizyty u fryzjera są dla zwierząt znacznie krótsze, a więc mniej stresujące, po drugie zaś szybciej pracujący i mniej zmęczony groomer może zarobić więcej pieniędzy.

 

Podstawowe elementy wyposażenia każdego salonu pielęgnacji zwierząt to:

 

Stół do pielęgnacji zwierząt
Wanna do kąpieli
Maszynki do strzyżenia
Ostrza / głowice tnące do maszynki
Nożyczki
Cążki i pilniki do pazurków
Szczotki, grzebienie, filcaki
Trymery, furminatory/coatminatory
Suszarka
Wanna
Sterylizator narzędzi
Skaler ultradźwiękowy
Środki dezynfekcyjne i odświeżające
Kosmetyki
Inne akcesoria

 

Stół groomerski

Stół jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia salonu, bo od niego zależy komfort wielogodzinnej pracy groomera. Idealnie jest kiedy stół ma regulowaną wysokość blatu (może być to regulacja ręczna, elektryczna lub hydrauliczna). Należy również zadbać o bezpieczeństwo psich i kocich klientów przez zastosowanie maty antypoślizgowej na blacie stołu (gumowa lub ze specjalnego karbowanego tworzywa). Współczesne stoły groomerskie posiadają antypoślizgową powierzchnię blatu. Dla ras małych i miniaturowych niezwykle wygodny jest stół obrotowy. Dzięki niemu mamy łatwiejszy dostęp z każdej strony bez konieczności zmiany pozycji psa. Najlepiej zatem posiadać w salonie dwa stoły - jeden dla psów ras wielkich i olbrzymich, drugi dla psów ras małych i miniaturowych. Duży stół powinien mieć sporą regulację wysokości, tak aby z jednej strony pies mógł bez wysiłku na niego wejść, z drugiej zaś, by groomer pielęgnujący łapy psa nie musiał się zbytnio schylać.
Groomer, który oferuje usługi w domach klienta powinien posiadać stół przenośny. 

 

Wysięgnik groomerski (tzw."szubienica") ze smyczą

 Jest to urządzenie, które ułatwia utrzymanie psa na stole podczas zabiegów fryzjerskich. W większości oferowanych przez nas stołów wysięgniki znajdują się w komplecie, wraz ze smyczami groomerskimi. Stosuje się zarówno dwustronne jak i jednostronne wysięgniki. Smycz groomerska to smyczoobroża z regulowanym obwodem szyi i karabinkiem do łatwego przypięcia psa do wysięgnika groomerskiego. Dla małych psów stosuje się także ringówki. 

 

Maszynka do strzyżenia

Jest to najpotrzebniejsza, wręcz niezbędna rzecz w salonie, dlatego dobrze przemyśleć jej zakup. Maszynka podstawowa powinna być napędzana silnikowo, bo tylko taka jest w stanie podołać wielogodzinnej pracy. Najbardziej popularne maszynki to Andis, Moser, Oster, Wahl lub Aesculap. Każdy groomer powinien dysponować maszynką zapasową, ponieważ w razie awarii trzeba mieć alternatywę na dokończenie klienta ostrzyżonego do połowy. Warto też posiadać małą, poręczną i bezprzewodową maszynkę wykończeniową, która doskonale sprawdza się przy wszelkiego rodzaju wykańczaniu okolic uszu, brody czy łap, może także z powodzeniem służyć do strzyżenia psów ras miniaturowych. Tu doskonale sprawdzi się np. Andis D4-D, Wahl Super Trimm czy Moser 1556 Akku.
Godnym polecenia, zwłaszcza w polskich warunkach, jest posiadanie specjalnej maszynki do bardzo trudnej, zaniedbanej i sfilcowanej sierści. Taka maszynka sprawdza się także doskonale (co najmniej dwukrotnie skraca czas strzyżenia) w przypadku psów ras olbrzymich.
Bez względu na to czy wybieramy maszynkę do domowego użytku czy do salonu, warto zainwestować w maszynkę profesjonalną, i dobrej jakości. W końcowym rozrachunku wyjdzie to taniej, niż kupowanie co jakiś czas maszynek wątpliwej jakości. Maszynkę używamy do ras takich jak: sznaucery, teriery szkockie, westhighland white terrier, skye terrier, bedlington terrier itp. W przypadku psów ras z długą sierścią maszynka nie jest używana z oczywistych powodów, za wyjątkiem strzyżenia niektórych okolic z potrzeby zachowania higieny. Tego rodzaju zabieg pielęgnacyjny wykonujemy regularnie u wszystkich psów z dłuższą sierścią. Rozumiemy przez to: obcinanie sierści między palcami łap z ostrzem 1 mm, mała toaleta (brzuch, okolice narządów płciowych i odbyt) ostrzem 3F, można ten zabieg wykonywać ostrzem 10 (1,6 mm), ale trzeba być ostrożnym w tym wypadku, u psów wrażliwych może spowodować podrażnienia, co powoduje poczucie dyskomfortu i pieczenia mniej lub bardziej dokuczliwego np. do Szkotów i Westów, gdy pracujemy z tyłu tuż pod ogonem korzystamy z ostrza 3 mm. Należy pamiętać o regularnym (raz do roku) przeglądaniu używanej w salonie maszynki, aby utrzymać ją w dobrym stanie. Tego rodzaju przegląd najlepiej powierzyć specjalistycznym punktom serwisowym. 

 

Ostrza / Głowice tnące

Dobry groomer powinien dysponować kompletem wymiennych noży tnących , najlepiej o różnych długościach tak aby móc dopasować długość cięcia sierści do potrzeb klienta oraz do rodzaju sierści psa . Najbardziej popularna długość to 3 mm, ale konieczne jest także posiadanie noży do długościach: 1,5mm, 6,3mm, 4,5mm, 13mm, 16mm i 19mm. Należy posiadać zarówno noże podstawowe jak i te przeznaczone do sfilcowanej, kręconej sierści. Ostrza, które znajdują się na rynku, są produkowane w trzech różnych rodzajach:
Stalowe: jej podstawa i grzebień tnący są ze stali nierdzewnej i mogą być ostrzone w razie potrzeby.
Ceramiczne: jej podstawa jest ze stali nierdzewnej jak w ostrzach klasycznych, natomiast jej grzebień tnący jest ceramiczny i nie można go ostrzyć, ale jest wymieniany, gdy się zużyje.
Tytanowe: jej podstawa jest poddana obróbce tytanowej a jej grzebień tnący jest ceramiczny jak w gamie ceramicznej. Należy pamiętać, aby zawsze po pracy dobrze zakonserwować narzędzia groomerskie odpowiednim preparatem, co wydłuży ich żywotność. Tego rodzaju preparat smaruje, czyści, chłodzi i dezynfekuje noże do maszynek elektrycznych, ręczne maszynki do strzyżenia i inne narzędzia groomerskie takie jak nożyczki czy trymery. Poprawia skuteczność strzyżenia i wydłuża znacznie żywotność narzędzi. Nie tłuści i nie plami. Preparat smarujący używamy także podczas pracy, co jakiś czas spryskując nim pracujące ostrze.
Niektórzy groomerzy używają także, nakładanych na ostrza, nasadek z tworzywa, które pozwalają na strzyżenie różnej długości włosa przy zastosowaniu jednego np. 3mm ostrza. Jest to jednak rozwiązanie mniej komfortowe. 

 

Nożyczki

Obok maszynek to podstawowe narzędzia pracy groomera. Do wykonywania usług groomerskich potrzeba kilka rodzajów nożyczek, ponieważ każde z nich mają ściśle określone zastosowanie. Nożyczki powinny dobrze leżeć w ręce i być idealnie ostre. Tylko takie gwarantują szybszą i lepszą pracę, a w konsekwencji większe dochody groomera.
Nożyczki proste - podstawowe nożyczki w salonie. Najczęściej używane to 5", 6", 7" i 8". Długość zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań, w zależności od tego, z którą długością najwygodniej się pracuje. Zależy to również od tego, co będziemy nimi robili. Im zadanie do wykonania będzie delikatniejsze i precyzyjniejsze (psy ras małych i miniaturowych) tym będziemy wybierać nożyczki krótsze.
Nożyczki profilowane - bardzo praktyczne do wykonywania cięć po łuku np.: dokoła łap, głowy Westa itp.
Degażówki dwustronne - są potrzebne by pozbyć się nadmiaru sierści (przerzedzenie) np. u Skye Terriera jest niezbędne, gdy ma zbyt dużo futra by pozbyć się jego nadmiaru, aby uzyskać efekt lekkości i subtelności, co doda psu elegancji.
Degażówki jednostronne - to nożyczki rzeźbiące. Jak sama nazwa mówi, służą do nadania fryzurze psa ostatecznej formy. Mogą być używane między innymi u Szkotów, Bouvierów, Soft Coated Retrieverów (nadanie kształtu szyi), Westów (rzeźbienie "chryzantemy"). Mogą być również bardzo użyteczne w przypadku zwierząt zbyt wrażliwych na trymowanie, ze skórą skłonną do podrażnień, aby nadać jej taką samą postać jak po trymowaniu. Toaleta w tym przypadku wykonana jest całkowicie przy użyciu nożyczek rzeźbiących i pomaga uniknąć wystających włosów. Użycie innego rodzaju nożyczek, sierść wygląda na źle obciętą.
Nożyczki bezpiecznie zakończone - używane do obcinania sierści psów i kotów w miejscach wrażliwych, takich jak przestrzenie pomiędzy palcami czy wewnętrzne strony uszu. Końcówka ostrza jest zaokrąglona, co zabezpiecza zwierzę przed zranieniem, jeśli się poruszy.
Kleszcze do usuwania włosów z uszu - dzięki precyzyjnemu zaciśnięciu ułatwiają szybkie i skuteczne wyrwanie z uszu włosów. Niezwykle przydatne u ras długowłosych, kłapouchych.
Dobrze jest pracować z dwoma parami nożyczek różnych w każdej gamie. Należy pamiętać by nigdy nie ciąć sierści brudnej i nie umytej nożyczkami "z wyższej półki" gdyż zabrudzona sierść zawierająca piasek, kamyczki, pył i kurz po jednym razie może stępić ostrze nożyczek i spowodować, że następne cięcia będą gorszej jakości. Proponujemy do wstępnego strzyżenia używać nożyczek z gamy podstawowej, w przypadku których, jeśli nawet są szybko zniszczone albo ich ostrze jest przytępione zastąpienie ich nowymi będzie kosztowało was dużo mniej. Nożyczki, które spadają na ziemię często się uszkadzają. Doradzamy więc ostrożność i pozostawianie sprzętu poza zasięgiem zwierząt, którymi się zajmujemy. 

 

Cążki i pilniki do pazurków

Niezbędne dla utrzymania pożądanej długości pazurów psa. Do wyboru - działające na zasadzie nożyczek lub też gilotynki.Na rynku znajdują się także bezpieczne, elektroniczne cążki do obcinania pazurków. Cążki takie są wyposażone w czujnik, który informuje kiedy można bezpiecznie ciąć, a kiedy zagraża to zranieniem zwierzęcia.
Warto posiadać także elektryczną szlifierko-polerkę do wygładzania powierzchni pazurków. 

 

Szczotki, grzebienie, filcaki

W salonie najlepiej dysponować kilkoma różnymi szczotkami i grzebieniami o różnej twardości , długości zębów . Najczęściej używane:
Grzebień o dłuższych i dość szeroko rozstawionych zębach - Ssuży on przede wszystkim do wstępnego rozczesania psów długowłosych
Grzebień o krótszych i gęsto osadzonych zębach - nadający się znakomicie do wyczesywania podszerstka i rozczesywania kołtunów.
Szczotka igłowa, tzw. pudlówka - prostokątna szczotka na której osadzone są cienkie druciki zagięte w 3 długości. Ważne by druciki były w miarę możliwości miękkie, by nie raniły skóry psa. Szczotka ta jest nieoceniona w pracy groomera - nadaje się zarówno do rozczesywania sierści, "napuszania", jak i wyczesywania podszerstka psów wszystkich ras. Warto zaopatrzyć się w co najmniej 2 szczotki tego typu - małą i dużą.
Szczotka miękka - z włosia lub nylonowa. Służy do przygładzania włosa psa i modelownia fryzury głównie po kąpieli - podczas suszenia.
Filcak - występuje przeważnie w formie małych "grabek" o dość ostrych zębach. Służy przede wszystkim do rozcinania kołtunów i filców w miejscach w których szczotka lub grzebień okazały się nieskuteczne. Ważne by sierść rozciętą filcakiem na końcu dokładnie wyczesać grzebieniem. 

 

Trymery, furminatory/coatminatory

Trymery służą do usuwania podszerstka i wyrywania włosa okrywowego. Warto dysponować co najmniej dwoma trymerami.
Trymer wzdłużny o gęsto osadzonych ząbkach płyciej ponacinany - do zdejmowania głównie górnych partii włosa - okrywówki.
Trymer wzdłużny o głębiej ponacinanych ząbkach - sięgający wgłąb psiej sierści a tym samym znakomity do usuwania podszerstka. Trymery występują w różnych wielkościach dostosowanych do grubości sierści i wielkości psa.
Trymer typu Coat King - znakomitą alternatywą dla popularnych trymerów płaskich są trymery poprzeczne typu Coat King. Są to trymery w postaci grabek o różnej wielkości i rozstawie zębów dostosowane głównie do wielkości psa. Nie męczą dłoni groomera, a czas trymowania znacznie się skraca.
Furminator/Coatminator - przyrząd w postaci grabek z ostrzem podobnym jak w trymerach poprzecznych znakomicie usuwa podszestek i zapewnia bardzo wysoki komfort pracy. 

 

Suszarka

Suszarka powinna mieć sporą moc, ponieważ suszenie psa trwa znacznie dłużej niż suszenie głowy człowieka, powinna mieć także regulacje mocy oraz regulację temperatury. Jeśli mamy suszarkę ręczną warto zaopatrzyć się w specjalne ramię - stojak do suszarki, dzięki któremu ręce fryzjera pozostają wolne . Idealnym rozwiązaniem jest jednakże suszarka stacjonarna . Zwykle ma ona znacznie większą moc co skraca czas suszenia i daje ogromną wygodę groomerowi, który w tym samym czasie może rozczesywać psa lub modelować sierść. Można także wyposażyć salon w suszarkę kabinową, umożliwiającą suszenie psa w wolnym obiegu powietrza bez koniecznoęci angazowania pracy groomera, który może zająć się innym klientem. 

 

Wanna

Wanna powinna być na tyle duża, żeby mieścił się w niej nawet duży pies. Można w salonie zamontować zwykłą wannę domową, jednak wkładanie i wyciąganie z niej dużego psa jest znacznie trudniejsze (czasem wymaga pomocy drugiej osoby), niż w przypadku specjalnych wanien groomerskich mających otwieraną przednią lub boczną ściankę. Szczególnie warta polecenia jest wanna posadowiona na podnośniku elektrycznym - taka wanna zapewnia olbrzymi komfort pracy. Ustawiona na środku pomieszczenia kąpielowego zapewnia dogodny dostęp do psa z każdej strony, zaś regulacja wysokoścu umożliwia pracę przy wyprostowanych plecach. 

 

Sterylizator narzędzi

Dbałość o higienę w salonie jest podstawowym obowiązkiem groomera. Korzystające z salonu psy, mogą posiadać choroby skóry, o których dowiadujemy się dopiero podczas zabiegów lub inne choroby, których nie jesteśmy w stanie rozpoznać. Dlatego sterylizacja narzędzi groomerskich i dezynfekcja salonu po każdym zabiegu powinna być zwyczajem, którego przestrzega każdy groomer. Sterylizator UV do dezynfekcji narzędzi i akcesoriów do pielęgnacji zwierząt pozwala na szybką (kilkanaście minut) i łatwą dezynfekcję narzędzi, takich jak nożyczki, szczotki, grzebienie, trymery, ostrza do maszynek itp. Na rynku dostępne są podstawowe sterylizatory działające tylko za pomocą promieni UV jak i bardziej profesjonalne sterylizujące narzędzia dodatkowo za pomocą temperatury. 

 

Skaler ultradźwiękowy

Dotychczas wykonywana tylko w gabinetach weterynaryjnych usługa usuwania kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków zadomowiła się w salonach groomerskich. Do niedawna kamień nazębny usuwało się za pomocą skalerów mechanicznych (dłutek), jednakże ta metoda polega na operowaniu w paszczy zwierzęcia ostro zakończonym metalowym przyrządem, co niesie ze sobą spore ryzyko. Usuwanie kamienia nazębnego za pomocą skalera ultradźwiękowego jest całkowicie bezpieczne dla naszego pupila. Dzięki zastosowaniu ultradźwięków nie jest konieczne usypianie psa, co także niesie ze sobą duże ryzyko oraz znacząco podnosi koszt zabiegu. 

 

Środki dezynfekcyjne i odświeżające

Czystość i świeży zapach to niewidoczna, ale bardzo ważna dla właścicieli psów, wizytówka salonu. Podstawowym środkiem jest preparat do mycia powierzchni w salonie, który dezynfekuje i odświeża, jak np. Nobactel. Bardzo przydatne, jeżeli nie niezbędne jest posiadanie preparatu odświeżającego powietrze w rozpylaczu, który zniweluje wszelkie nieporządane zapachy. Trzeba również zaopatrzyć się w preparat do dezynfekcji blatu stołu - tu idealnie sprawdza się Cage Wizard. 

 

Kosmetyki

Czysty i pięknie pachnący pies oddawany w ręce swojego właściciela to w dużej mierze gwarancja przywiązania klienta do salonu. Stosowanie dezodorantów, wody toaletowej czy perfum dla psów jest już standardem. Tego rodzaju kosmetyki nie tylko nadają psu przyjemny zapach lecz także niwelują zapachy nieprzyjemne i odstraszają pasożyty skóry. Nie ma również co ukrywać, że tego typu czynność wykonywana jest właściwie nie dla psa, a dla jego właściciela. Polecamy całą gamę wód zapachowych Groom Professional. 

 

Inne akcesoria

Fartuch fryzjerski - przydatny w czasie kąpieli i strzyżenia. Do kąpieli używamy podgumowanego, nieprzemakalnego, zaś do strzyżenia lekkiego i przewiewnego, który chroni wbijaniem się sierści w ubranie. Jest wizytówką groomera.
Walizka groomerska tzw. "groomer box" - niezbędna dla groomerów świadczących usługi w domach klientów, niezastąpiona również na wystawach. Umożliwia łatwy i bezpieczny transport niezbędnych przyborów takich jak szczotki, nożyczki, maszynki, kosmetyki.
Szafka groomerska - mobilna szafka, posiadająca kilka szuflad oraz otwory na kosmetyki i akcesoria fryzjerskie. Bardzo przydatna, ponieważ dzięki niej groomer ma wszelkie niezbędne rzeczy zawsze pod ręką.
Krzesło groomerskie - wygodne, obrotowe, z regulowaną wysokością siedziska i na kołkach. Niezwykle przydatne przy długotrwałej pracy w niewygodnej pozycji. Zdecydowanie ułatwia pracę i zapobiega bólom kręgosłupa.
Przyrząd do usuwania kleszczy - urządzenie wielkości długopisu pozwalające w prosty i bezpieczny sposób usunąć kleszcza w całości bez względu na jego rozmiar. Przyrząd usunie z łatwością nawet najmniejszego kleszcza. Przyrząd działa na zasadzie lasso. Jest łatwy i prosty w użyciu, co jest szczególnie pomocne w przypadku ruchliwych zwierząt.
Spray do zwalczania pcheł - szybko działający spray do zwalczania pcheł bezpośrednio na zwierzęciu, np. Fiprex spray.
Apteczka - może się zdarzyć, że skaleczymy lub zatniemy kudłatego klienta w ucho lub sami się skaleczymy. Podstawowy zestaw opatrunkowy - woda utleniona, jałowe gaziki, przylepiec, bandaż - powinny być na wyposażeniu każdego salonu groomerskiego.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel