Tax Free dla turystów

 

Zwrot TAX FREE dla podróżnych/turystów
(czyli zwrot do 23% od wartości zakupionych w Groomer.com.pl towarów)

 

english version english version     russian version russian version

 

1. Kto może otrzymać  zwrot VAT

1.1. Turysta mający stałe miejsce zamieszkania poza  terytorium Unii Europejskiej ma prawo do otrzymania zwrotu podatku VAT od zakupionego towaru.
1.2. Minimalna kwota wartości zakupów wraz z podatkiem VAT uprawniająca do otrzymania zwrotu podatku wynosi 300,00 pln.
1.3. Aby otrzymać zwrot podatku VAT towar musi zostać wywieziony poza obszar Unii Europejskiej w stanie nienaruszonym, w bagażu osobistym i fakt ten musi zostać potwierdzony przez funkcjonariusza celnego.
1.4. Wywóz zakupionego towaru poza terytorium Unii Europejskiej musi nastąpić najpóźniej w ostatnim dniu trzeciego miesiąca następującego po miesiącu, w którym towar był zakupiony.

2. Zakupy w sklepie stacjonarnym

2.1. Poproś sprzedawcę o wystawienie formularza zwrotu podatku Tax Free For Travellers / Tourists (Tax Free).
2.2. Okaż sprzedawcy paszport i dokument tożsamości (jeśli posiadasz) potwierdzający stałe miejsce zamieszkania poza terytorium Unii Europejskiej.
2.3. Zadeklaruj formę zwrotu podatku: gotówka lub przelew (w przypadku wybrania zwrotu podatku przelewem podaj sprzedawcy pełne dane banku nazwa, adres, numer IBAN rachunku bankowego wraz z numerem SWIFT).

3. Zakupy w sklepie internetowym

3.1. Przy zamawianiu przez sklep www.groomer.com.pl, proszę wpisać w polu "Uwagi" zamówienia prośbę o wystawienie dokumentu Tax Free.
3.2. Prześlij zdjęcie lub skan stron paszportu potwierdzających Twoje dane osobowe oraz adres zamieszkania na terytorium poza Unią Europejską.
3.3. Zadeklaruj formę zwrotu podatku: gotówka (jeśli zgłosisz się osobiście do siedziby naszej firmy) lub przelew (w przypadku wybrania zwrotu podatku przelewem podaj sprzedawcy pełne dane banku nazwa, adres, numer IBAN rachunku bankowego wraz z numerem SWIFT).
3.4. Towar zostanie wysłany na adres, pod którym aktualnie znajdujesz się na terytorium Polski. Po otrzymaniu przesyłki będziesz mógł wywieźć ją z terytorium Unii Europejskiej.
3.3. Nie ma możliwości wysłania zamówionego towaru poza granicę Polski wraz z formularzem Tax Free.

4. Urząd Celny

4.1. Gdy opuszczasz teren  Unii Europejskiej okaż celnikowi zakupiony towar w stanie nienaruszonym wraz z formularzem Tax Free z załączonym paragonem oraz Twój dokument tożsamości.
4.2. BRAK PIECZĘCI CELNIKA NA FORMULARZU  Tax Free For Tourists  OZNACZA BRAK MOŻLIWOŚCI OTRZYMANIA ZWROTU PODATKU.

5. Zwrot podatku VAT

5.1. Jeśli chcesz odebrać zwrot podatku w gotówce zgłoś się do naszej firmy mieszczącej się przy ul. Kazimierza Wyki 5 w Krakowie
5.2. Przekaż sprzedawcy zatwierdzony przez celnika dokument Tax Free For Tourists wraz z przypiętym do niego oryginalnym paragonem. Okaż sprzedawcy  dokument tożsamości (paszport) w celu potwierdzenia zgodność danych z dokumentu z danymi zawartymi w formularzu Tax Free For Tourists.
5.3. Jeśli zadeklarowałeś zwrot podatku na rachunek bankowy możesz także przesłać  dokument Tax Free For Tourists wraz z przypiętym do niego paragonem na adres:  Groomer.com.pl, ul. Kazimierza Wyki 5, 31-222 Kraków, Polska.
5.4. Zwrot na rachunek bankowy zostanie wykonany w ciągu 7 dni roboczych od daty otrzymania przez Groomer.com.pl  dokumentu Tax Free For Tourists.
5.5. Zwrot podatku VAT jest dokonywany w złotych polskich. W przypadku zwrotu na konto bankowe, Groomer.com.pl nie bierze odpowiedzialności za ewentualne dodatkowe opłaty za odebranie przelewu zagranicznego pobierane przez bank odbiorcy przelewu/klienta.
5.6. O zwrot podatku możesz ubiegać się w ciągu 10 miesięcy od daty wywiezienia towaru poza terytorium Unii Europejskiej.
5.7. Podstawowa stawka VAT w Polsce to 23%. Sprzedawca pobiera 3 % prowizji od wartości zwracanego podatku VAT.
5.8. Sprzedaż Tax Free jest rejestrowana w systemie Urzędu Celnego www.granica.gov.pl/TaxFree, w związku z tym dane zadeklarowane w dokumencie Tax Free podlegają weryfikacji na granicy.
 
Zasady zwrotu VAT podróżnym w Polsce reguluje ustawa z 11 marca 2004 o podatku od towarów i usług – Dział XII, rozdział 6, art. 126-130 (Dz. U. nr 54 poz. 535 z późn.  Zm).

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 4400 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Wszystko ok jak na razie
2024-06-04
Bardzo szybko i sprawnie załatwione
pixel